wtorek, 14 kwietnia 2015

Błoto na głowę: pozbywamy się łupieżu

Czym jest łupież we włosach? Oczywiście utrapieniem, ale z medycznego punktu widzenia jest to efekt infekcji grzybiczej, wywołanej przez drożdżaki normalnie bytujące na skórze naszej głowy. W pewnych warunkach liczebność tych grzybów może znacznie wzrosnąć, a produkowane przez nie toksyny i agresywne enzymy spowodują stan zapalny skóry. Wspomniane „pewne warunki” to może być jakaś zmiana wewnętrzna w naszym organizmie (młodzieńcza „burza hormonów” bądź przekwitanie, ciąża, silny stres lub osłabienie, itp.) albo czynnik zewnętrzny, który zwykle sami sobie zafundujemy (niewłaściwy szampon do włosów, zbyt silna odżywka, lakier lub farba, zbyt często używana suszarka do włosów albo zbyt ciepła czapka zimą…).

Bez względu na przyczynę – problem można szybko rozwiązać. Oczywiście najpierw musimy poznać powód i go wyeliminować: inaczej żadna kuracja nie będzie skuteczna… A przyspieszone zwalczanie łupieżu należy przeprowadzać z rozsądkiem i rozwagą. Ja proponuję użycie preparatu występującego naturalnie w przyrodzie i naturalnie wyposażonego przez naturę w ogromną skuteczność: to syberyjskie Błoto iłowo-siarczkowe Rapan beauty. Dlaczego właśnie to błoto?


Jest słone, bo pochodzi ze słonego, reliktowego jezioraOstrownoje (nazywanego „syberyjskim Morzem Martwym”). Dzięki unikalnemu składowi oraz bogactwu substancji i minerałów bezcennych dla organizmu człowieka - posiada nie tylko silne właściwości antyseptyczne i antygrzybiczne, ale też regenerujące i odżywiające naszą skórę. Jest naturalnym „kosmoceutykiem”, doskonale rozwiązującym większość problemów skórnych.

A jak go używać do walki z łupieżem? Niezwykle prosto: zmieszaj 1 łyżkę Błota iłowo-siarczkowego Rapan beauty z ½ łyżeczki skruszonej Soli Rapan beauty, dodaj odrobinę ciepłej wody, aby uformować miękką, dającą się rozsmarować masę. Wmasuj preparat we włosy: postaraj się pokryć nim przede wszystkim skórę głowy, ale „ubrudzenie” wszystkich włosów wcale nie zaszkodzi. Po 4-6 minutach zmyj głowę ciepłą wodą. Można do mycia użyć delikatnego mydła lub szamponu. Zabieg powtórz dwa – trzy razy.

Przepis został sprawdzony przez wiele osób i większość z nich na długo zapomniała o łupieżu. Dwie nie mogły się go pozbyć tylko dlatego, że nie zamierzały zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń: jedna z bardzo taniej ale agresywnej farby do włosów, a druga z używania suszarki do włosów włączonej na dmuchanie bardzo gorącym powietrzem…

Błoto iłowo-siarczkowe Rapan beauty nie tylko rozprawia się skutecznie z nadmiarem grzybów wywołujących łupież: pozostawia skórę głowy nawilżoną, elastyczną, wzbogaconą w minerały. Kuracje z użyciem Błota Rapan beauty można powtarzać co jakiś czas – nawet gdy problem łupieżu nie powraca. Takie „okłady” doskonale wzmocnią skórę, torebki włosowe i same włosy. Jest to zabieg zapewniający odpowiednią elastyczność, wilgotność i koloryt naskórka oraz regulujący wydzielanie łoju z gruczołów występujących na głowie.

A więc – błoto na głowę…? Czemu nie! A gdzie to można kupić? Oczywiście w sklep.cobest.pl.


Zakochany w błocie.

PS. Więcej ciekawych, skutecznych przepisów pomagających naszej skórze znajdziesz na stronie poświęconej naturalnym dermokosmetykom Rapan beauty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz