niedziela, 18 października 2015

Mineralny peeling twarzy

Minione, upalne lato mocno przyczyniło się do wielu zniszczeń naszej cery. Oparzenia słoneczne (normalny efekt plażowania lub niezamierzonej ekspozycji słonecznej), nadmierne wysuszenie lub przepocenie skóry, znaczne ilości preparatów chemicznych mających osłaniać skórę przed słońcem, wszechobecny kurz i pył unoszący się z wysuszonej ziemi i roślin – to tylko niektóre czynniki pozostawiające po sobie nie zawsze dostrzegalne zniszczenia i uszkodzenia. Trzeba coś z tym zrobić, aby pomóc skórze przygotować się do kolejnego, równie trudnego okresu jesienno-zimowego.

Produkty Rapan beauty doskonale nadają się do masażu złuszczającego, oczyszczającego twarz i ciało, poprawiającego krążenie, poprawiającego wygląd skóry, a także redukującego nadmierną produkcję łoju. Oprócz złuszczania - Niebieska lub Żółta Glinka Rapan beauty zapewni dodatkową remineralizację i detoksykację: oba preparaty są niezwykle bogate w minerały, praktycznie wszystkie spotykane w ludzkim organizmie. Działają na organizm na poziomie jonów, pobierając z niego toksyczne odpady i dostarczając minerały niezbędne do funkcjonowania ludzkiego ciała. Poprzez skórę oddziałują na organy i gruczoły podskórne, stymulując je do bardziej wydajnej, poprawnej i regularnej pracy.Maseczka peelingująca na twarz z produktami Rapan beauty to cztery zabiegi w jednym:
  • mechaniczne oczyszczenie cery ze zniszczonego, martwego naskórka (czyli po prostu scrub / peeling);
  •  masaż ujędrniający i uelastyczniający skórę twarzy (łatwy do wykonania nawet samodzielnie);
  • detoksykacja, czyli zaabsorbowanie z organizmu szkodliwych toksyn (istotna właściwość Glinek Rapan beauty) – efekt pozostawienia preparatu na twarzy na 15 – 20 minut;
  • remineralizacja, czyli dostarczenie organizmowi cennych minerałów dzięki aktywnej wymianie jonowej (cecha Glinek Rapan beauty).

Przed rozpoczęciem masażu złuszczającego (peeling, scrub) upewnijmy się, że produkty są wystarczająco miękkie. Dodajmy wodę i odrobinę oleju aby zapewnić lepszą „mięsistość” i smarowność preparatu – w przypadku wrażliwej cery zapewni to większą ochronę przed ewentualnymi mikrourazami. Wykonując zabieg stosujmy powolne, lecz głębokie  ruchy.

Podczas używania produktów Rapan beauty do złuszczania skóry twarzy należy być delikatnym. Regularne złuszczanie (raz w tygodniu dla cery normalnej i suchej, oraz 2 razy w tygodniu dla cery tłustej, porowatej) pomaga w redukcji martwych komórek, wizualnie poprawia tonację skóry, poprawia krążenie, redukuje obrzęki, poprawia napięcie mięśni twarzy, redukuje zaskórniki, zanieczyszczenia, bakterie, przywraca naturalne pH. Poprzez takie działania przywraca skórze młodość, redukuje zmarszczki, pryszcze, pozostawiając cerę świeżą, młodszą i rozjaśnioną.


Więcej propozycji zabiegów na twarz z preparatami Rapan beauty znajdziesz tutaj lub tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz